Anasayfa / Kripto Para / Blockchain Özelllikli Akıllı Telefon Üretimine Başlanıyor

Blockchain Özelllikli Akıllı Telefon Üretimine Başlanıyor


Blockchain Özelllikli Akıllı Telefon Üretimine Başlanıyor

Merhaba Mangır ve coin severler,

Kripto paraların hayatımızdaki yeri gün geçtikçe artarken bir haber de Bloomberg’den geldi. Bloomberg’in haberine göre Blockchain odaklı çalışan elektronik cihaz geliştiricisi olan ve işletim sistemi tedarik eden Sirin Labs, Blockchain özelliğine sahip akıllı telefon üretimi için düğmeye bastı.

Habere göre Sirin Labs, Foxconn Technology Group’un yan firması olan FIH Mobile ile el sıkışarak Blockchain telefonu üretimi konusunda anlaşmaya vardı. Foxcoonn, merkezi Tayvan’da bulunan elektronik cihaz imalatı yapan, çok uluslu ve dünya çapında en fazla istihdam sağlayan kuruluşların başında gelmektedir. Ayrıca Apple, Google, Huawei ve Amazon gibi dünya çapında isim yapmış birçok firma ile de çalışmaktadır.


Yapılan bu anlaşmaya göre Sirin Labs’ın hayata geçireceği bu akıllı telefonlar ile kripto para sahipleri, telefonlarını cüzdan olarak kullanabilecek ve kripto paralarını bu telefonlarda da saklayabilecek. Ayrıca kullanıcılar bu telefonlar aracılığıyla kripto para alım-satımı yapabilecekler.

Hepinizin bildiği üzere e-cüzdanlar sadece belirli coin entegrasyonuna sahip olduklarından sadece bu coinlerin altyapısı ile türetilmiş olan tokenlerin saklanmasını sağlayabilmektedir. Fakat üretilecek bu telefon birçok farklı token altyapısı ile entegre edilerek birçok token ve coin için depolama sağlayabilecek.

Sirin Labs, bu projeye $70 milyonlık ilk yatırım bütçesi ile başladı ve 2017 Aralık ayında yaptıkları ICO ile $158 milyonlık bütçe elde ettiler. Bu ciddi bütçe ile yola çıkılarak 2018 Ekim ayında ilk parti telefon satışını yapmayı düşünüyorlar ve ilk olarak telefon satışını Türkiye ve Vietnam’da yapmayı planlıyorlar.

İlginizi Çekebilir

Bitcoin ve Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin ve Bitcoin Madenciliği Nedir? Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto adlı bir kişi tarafından blockchain …

5 Yorumlar

  1. Blockchain hayatımıza girdikçe bu gibi buluşların sayısı artacak. Merakla bekliyoruz

  2. Ne kadar da ilginç öyle değil mi ya. Şimdi bir de hologram özellikli telefonlar çıkıyormuş.

  3. Sanırım blochain telefon hayata geçti. Kendine ait cüzdanları da olacakmış. Coinleri artık orada depolayabiliriz.

  4. Aslında kripto camiası için gayet iyi oldu. Kullanışlı ve faydalı olacağını düşünüyorum.

  5. Kim ne derse desin blockhain teknolojisinin geleceğin teknolojisi olduğunu düşünüyorum. Zincirler üzerinde hemen her şeyi yapmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir